Centrálne vysávače

Centrálne vysávače

 

Výhody centrálneho vysávania

  • žiaden hluk pri vysávaní
  • nedochádza k zvíreniu prachu
  • bez ťažkej manipulácie s vysávačom
  • neodierate si svoj nábytok
  • vyššia energetická efektivita


Prečo centrálne vysávanie?

Každý z nás vie, že samotné vysávanie nie je zložitá činnosť. Znepríjemňujú nám ju ale veci ako manipulácia s vysávačom, so sieťovým káblom, výmena vreciek, navyše pre hluk nepočuť ani vlastné slovo.

Prečo sa nezbaviť týchto nepríjemností, 5 kilového vrčiaceho "pomocníka" na kolieskach víriaceho prach a odierajúceho Váš nábytok a venovať sa konečne samotnému vysávaniu?


Ako to funguje?

Hlavným prvkom celého systému je centrálny vysávač, typicky umiestnený v suteréne, garáži, kotolni, prípadne inej miestnosti.

Sacia strana vysávača je pomocou potrubného systému spojená so sacími zásuvkami v jednotlivých miestnostiach, do ktorých podľa potreby pripájame samotnú ultraľahkú saciu hadicu.

Už žiadne káble ani nemotorný vysávač.

Výfuková strana centrálneho vysávača je vyvedená do vonkajšieho prostredia, čím sú z domu odstránené aj tie najmenšie čiastočky nezachytiteľné ani tými najlepšími filtrami.


Intuitívne ovládanie

Nie sú potrebné žiadne prídavné moduly alebo elektrické vedenia.

Patentovaná rukoväť obsahuje bezdrôtový ovládač, ktorý umožňuje spúšťať a vypínať centrálny vysávač, meniť jeho sací výkon a obsahuje aj indikáciu naplnenia nádoby na nečistoty a indikáciu poruchy.

Sacia hadia bez káblov je ľahšia a zvyšuje tak pohodlie pri vysávaní.


Inštalácia systému centrálneho odsávania

Inštalácia je možná nie len počas stavby, ale aj v už existujúcich budovách.

V prvom rade sa inštalujú zvislé prvky sacieho potrubného systému, následne vodorovné prvky a samotné sacie zásuvky.

Vďaka priemeru potrubia len 50,8mm je možné ho inštalovať aj do stúpačiek schodísk, vstavaných skríň, prípadne ako viditeľný prvok v tuneloch štvorcového prierezu.